| Anonim122345 a întrebat:

Am 13 ani si sunt in clasa a VII-a si chiar daca e cam devreme as vrea sa ma gandeac la ce liceu voi merge si m-am gandit mult la mate-info deoarece de la 5 ani stiam sa umblu cu calculatoarele si acum stiu sa montez un calculator singur si toata lumea ma cheama sa le repar calculatorul, sa le instalez windows-ul si altele dar nu stau bine cu matematica ca note mai mari de 8 nu am si asta e problema.Dar m-am gandit si la stiinte sociale fiindca sunt cel mai bun din clasa la gramatica si sunt bunicel si la istorie. As merge si la fotbal fiindca sunt un fundas foarte bun si chiar si un portar mediu si m-am gandit sa merg pe sportiv dar nu sunt sigur va rog sa ma ajutati chiar daca mai am am destul pana la liceu.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa tragi mai tare, si sa faci profilul mate-info, pentru ca vei avea o clasa misto, plina de persoane destepte, spre deosebire de celelalte clase, si daca urmezi informatica si dai la IT, o sa ajungi sa castigi foarte bine, facand treburi ne-solicitante, daca iti plac.
Daca alegi stiinte sociale nu o sa inveti nimic in liceu, o sa ramai la nivelul din gimnaziu. Eu asta am facut.
Nu te stresa cu matematica, nu o sa fii deloc singurul care nu pricepe. 4 ani trec foarte repede.

| zurick a răspuns:

E normal sa te gandesti la viitor.
Nu-ti pune viitorul pe mainile noastre, tu trebuie sa faci decizia asta pentru ca tu vei sta 4 ani la acel profil (in caz de nu te vei transfera), nu noi.Eu sunt a 11-a la mate-info, asa ca daca ai intrebari despre profil, le poti adresa, dar nu te voi convinge sa dai la X pentru ca tu trebuie sa decizi ce profil te ajuta mai mult sa te dezvolti.

| aneliram a răspuns:

Unde te vezi peste câțiva ani? Raspunde- ți sincer și atunci vei afla singur ce e mai bine pentru tine.

| Oooooooooooosnap a răspuns:

Esti in clasa a VII-a si ai 13 ani?!?!?!

| Oooooooooooosnap a răspuns:

Păi eu zic să mergi la mate info dar cel mai bine este sa te duci unde ai dori cel mai mult si daca te pricepi asa de bine la calculatoare atunci eu în locul tău as alege mate info