| Dorianlgegjosl a întrebat:

Detin un HTC Desire 510, l- am luat de la Orange. Acum daca incerc sa introduc alta cartela in telefon ( de ex. Cartela Vodafone) imi cere un cod pin de deblocare a retelei. Imi poate spune cineva acest cod? ( nu este codul PUK ). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ioanaKevlar a răspuns:

Telefonul este blocat in reteaua in care l-ai cumparat. Pentru deblocare trebuie sa mergi la Orange sau la un service de telefoane care se ocupa de deblocari. Nu mai stiu care e taxa de deblocare, dar sigur e sub 100 de lei.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie deblocat (unlocked) la un service gsm.