| Ionut3399 a întrebat:

Am un telefon s6 luat de la Orange acum ceva timp si acum cand vreau sa il utilizez cu o cartela digi imi cere cod pin de deblocare a retelei, ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti decoda telefonul din contul online Orange, in sectiunea "Service telefoane" sau in orice magazin Orange. Costul deblocarii in timpul perioadei contractuale este de 344.54 lei (fara TVA) si 43.55 lei (fara TVA) in afara acesteia.

O zi buna,
Orange Helper

| darrio2007 a răspuns (pentru OrangeHelper):

Nu e cam mult 344? De ce asa de mare diferenta?

| OrangeHelper a răspuns (pentru darrio2007):

Salut! In cazul decodarii in timpul perioadei contractuale pretul este acela deoarece dispozitivul a fost cumparat la un pret special, oferit cu abonament nou sau la prelungirea abonamentului existent.

| darrio2007 a răspuns (pentru OrangeHelper):

De-asta nu cumpar telefon cu abonament. Prefer sa-l iau cu banii in mana. Sunt client Orange de 12 ani.
O seară cat mai placuta!

7 răspunsuri:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Exista si alte modalitati mai ieftine de a debloca un telefon codat in retea. Din cate stiu eu, in jur de 90 ron poate fi deblocarea pentru acest model.
Ca sa te convingi, ai mai jos niste adrese unde poti suna:

https://www.mobitel.ro

https://www.reparatiitelefoanegsm.ro

| amzosoft2003 a răspuns:

Este codat pe Orange si iti va cere COD PIN DE DEBLOCARE A RETELEI cu orice sim in afara de Orange Ro. Este clar, ai nevoie de codul de retea pe care il tastezi pe telefon si devine liber. Daca este inca in perioada contractuala cauti mai bine un service GSM si il decodezi direct pe cablu sau, fara deplasare la service, gasesti solutii mai ieftine aici, pe baza imei-ului : https://www.decodare.info/pret-decodare-samsung.htm Apelati cu incredere pentru decodarea S6 precum si a celor mai noi modele de Samsung, indiferent de reteaua din care vin codate.

| valen71n a răspuns:

Inseamna ca e codat pe reteaua Orange. Se poate decoda la un service gsm autorizat.