| understandasimpleuser a întrebat:

Salut TPU, am fost intr-o situaţie acum cateva zile, ma duceam la sala si am un obicei sa ma salut cu toti prin strangerea de mana si la recepţie era un tip cam nervos. Intru, am salutat fetele de la recepţie, inaintea mea era un barbat si era cam nervos, am intins mana si i-am zis salut si cu un glas din ala tare si arogant imi raspunde tu ce vrei? Sta cam 5 secunde asa da mana cu mine si dupa m-a izbit puţin, credeti ca am procedat greşit? Stiu ca e corect sa te saluti, poate am greşit eu. Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai gresit cu nimic. Daca era o persoana care de obicei are atitudinea aceasta nu ai ce face.In cazul in care respectivul avea o zi proasta, iarasi, nu ai ce face. Felicitari pentru ca saluti pe toata lumea.E un gest marunt dar cu impact mare.

| VoidEternal a răspuns:

Well, la o sala mica sa zicem ca e ok, dar daca deja e foarte multa lume acolo, saluti cand intri (verbal), si e suficient.

| anonim3248 a răspuns:

Ai procedat foarte greșit - nu trebuia să îl bagi în seamă pe cel din fața ta, trebuia să le saluți doar pe alea de la recepție.

| Kozi a răspuns:

Nu ai procedat gresit. Numai ca idiotul si-a descarcat nervii pe tine. Muschi fara minte.