| Popmusic a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi. M-am mutat de la casa mea actuala in alta parte. Aici nu am decat o fata cunoscuta care e fiica celei mai bune prietene a mamei mele si am inceput sa ies cu ea. Ar fi cam doua probleme :
1. Eu ies cu prietenii ei, deci abia i-am cunoscut. In vechea gasca eram foarte deschisa, eram eu insumi, aveam ce sa vorbesc, faceam toate nebuniile posibile, dar cu cei de aici... eu pur si simplu stau deoparte si ma gandesc, ascult muzica, etc. Cateodata ma mai baga cineva in seama, dar rare ori. Nu prea am ce zice.
2. Este un baiat de care imi place si e posibil sa-si fi dat seama. Pentru ca prietena cea mai buna a fetei cu care ies stie si a incercat sa ii zica ca sunt draguta si alte chestii. El e chiar simpatic si de treaba... dar am ramas de atatea ori singura cu el si nu stiu ce sa ii zic, nu stiu ce sa vorbesc cu el... sunt pur si simplu muta, ma blochez.

2 răspunsuri:
| maria6 a răspuns:

Intreaba-l ce muzica ii place, poate aveti hobby-uri comune, cum se descurca la scoala... Din una in alta veti gasi si alte subiecte de conversatie.

| MiKeLla14 a răspuns:

Trebuie sa-ti infrangi emotiile si sa-i spui chiar tu. Ar fi cel mai bine. happy Bafta.winking