| Yoloo a întrebat:

Aveti cunostinte de barbati gay care au o relatie cu o femeie si au si copii? Gen, oare toti barbatii care devin gay sunt sortiti esecului in urma unei relatii cu o femeie?

17 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Niciun barbat gay nu o sa fie impreuna cu o femeie, dar sa mai aiba si copii. Cei care zic ca o fac de fatada spun niste aberatii mai mari decat prostia lor/

Cunosc si persoane gay cu care eu si alti prieteni ne salutam de la distanta, fara prea mult contact fizic ca e mai bine.

| SG1995 a răspuns (pentru Drimmero):

Ai de pml, știi că gay sunt ca și noi nu? Adică dacă un tip e gay nu înseamnă că vrea neapărat să te ftă.

| Drimmero a răspuns (pentru SG1995):

Poate esti unul si stii mai bine. Mi se rupe de intentiile lor, stau departe din principiu.

| SG1995 a răspuns (pentru Drimmero):

Nup, nu sunt dar mă amuză indivizi care le frică de gay pe ideea că vai doamne poate se dă la mine?

| FreddieM a răspuns (pentru SG1995):

Ce porcarie am putut sa aud. Sa eviti persoanele din cauza propriilor gusturi sexuale. Bravo pentru raspunsul tau.

| SG1995 a răspuns:

Nu, nu cunosc, dar există mulți care se căsătoresc cu femei și au copii de frica societăți, deși se lasă cu divorț.

| Dismally a răspuns:

Da, am auzit de cineva care este casatorit, are si copil doar de "ochii lumii", el fiind gay. Cat timp ambii parteneri cunosc situatia si o accepta nu vad care ar fi problema.

| Furnicuta000 a răspuns:

E o transexuala in Romania, se numeste Alexa, are 2 copii pe care ii creste singura si acum cativa ani a decis ca vrea sa fie femeie si sa aiba relatii cu barbati (bine, si in timpul casniciei zicea ca avea relatii cu barbati si ca isi dorea sa se imbrace si sa se machieze). Deci exista.

Nu am nimic cu persoanele astea

| SG1995 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Trans doesn’t means gay.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru SG1995):

Da, dar a zis ca la inceput a fost gay si apoi dupa mai multi ani si-a dat seama ca vrea sa fie femeie.
Oricum barbatii care au sotii acasa si umbla cu alti barbati nu prea sunt gay, mai degraba bi.

| SG1995 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Asta cred și eu, un gay e prea instabil emoțional când vine vorba de relații amoroase cu femeile.

| alina2k18 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Ala era sissywinking si bisexual.
Intre timp s-a dezis de femei si cum i-a placut sa se imbrace in femeie s-a gandit sa devina una [ asta daca si-a facut si schimbare de sex ca tratamentul hormonal o sa il ia toata viata oricum si feminizare faciala si alte proceduri nu cred ca are miile de eurowinking ca sa isi faca].
Cert e ca tot ADN DE BARBAT arewinking si o sa aiba toata viata.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru alina2k18):

Nu cred ca isi face operatie ca e foarte scumpa si sta prost cu banii din moment ce romanii au idei preconcepute si nu vrea sa o angajeze. Am inteles ca acum face Uber.

| alina2k18 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Deci e un travestit sub tratament hormonal.
Si cu operatie tot nu o sa aiba ovare, uter si toata anexa aparatului reproducator al FEMEIIwinking O sa ramana cu prostata lui de barbatwinking
Sunt atatia transexuali [ cu plua si c0itewinking activi totalwinking ] de se cred FEMEI doar pentru ca le place poola laughing si si-au facut niste operatii [ cu banuti din prostitutie ca 99, 99% din ei asta practica ] care le-au feminizat TRASATURILE MASCULINE si ne numesc pe noi femeile adevarate CICLOASEwinking dar uita ca din femei se trag si ei ca nah nu poti naste pe c00rwinking acolo e pentru altceva laughing
N-am nimic cu gay dar transii si traveurile NU suport laughing sa ii vezi la certuri cum din vocea mieroasa revine VOCEA DE BARBAT si iese testosteronu din eiwinking

| Furnicuta000 a răspuns (pentru alina2k18):

Aici esti cam rea, nu te supara.
Nu putem sa ii judecam in halul asta. Sunt documentare despre copii transgender, care pur si simplu s-au nascut in corpul gresit (asa spun ei) si daca nu sunt intelesi si sunt fortati sa traiasca fiind baieti (sau fete dupa caz) ajung chiar sa se sinucida. Unul dintre acei copii faimosi este Jazz Jennings, nu imi mai vin in minte altii dar sunt foarte multi despre care nu s-a auzit nimic. Uita-te si la tipa aceea foarte populara de pe yt Nikkitutorials care a recunoscut recent ca s-a nascut baiat dar a trait toata viata ca o fata si la 18 ani si-a facut operatie. Nimeni nu a stiut pana acum cand a facut clipul ala.
Si sunt si cazuri in care au trait pana in adolescenta sau chiar maturitate cu povara ca ceva e inneregula cu ei dar nu au avut curajul sa faca ceva. Unii chiar au ajuns sa se casatoreasca si sa aiba copii si apoi au regretat.
Ai vazut-o pe Daria Jane, daca te uiti bine la ea o sa vezi ca e nascuta sa fie femeie.
Boala asta (ca cica e o boala, practic esti sanatos dar nu te regasesti in corpul ala cu identitatea aia) se numeste disforie de gen. Si ai fi surprinsa sa stii cati oameni au asa ceva. E chiar aici pe TPU un utilizator (care a fost si userul anului) si care a devenit din barbat femeie pentru ca asa a simtit ea, nu se mai regasea ca barbat si ghici ce, la o varsta inaintata, aproape 50 ani. A fost si la Teo in emisiune si chiar o felicit ca a facut ce a simtit pentru a fi fericita.
Si nu, scopul lor nu e de a avea organe reproducatoare feminine (vaginul e suficient dar unele persoane transgender pot sa traiasca si fara) ci de a fi fericit in propriul corp si de a fi integrat in societate. Multe femei au organe reproducatoare si nici macar nu le folosesc, si ce?
Nu e cazul sa le radem in nas acum.
Si nu tuturor persoanelor trans le place p...a asa cum ai spus. De ce? PENTRU CA EXISTA MULTI BARBATI TRANS. Adica se transforma din femei in barbati si traiesc ca barbatii.
Si nici macar tuturor femeilor trans nu le place p...a pentru ca sunt unele lesbiene. Da, ai citit bine. Cauta pe Youtube Gigi Gorgeous (s-a casatorit cu o femeie).
Ideea e sa fim deschisi si sa nu judecam asa aspru daca nu cunoastem situatia. Fa un exercitiu de imaginatie si gandeste-te cum ar fi sa te trezesti maine dimineata barbat si sa traiesti asa toata viata. Cam asa se simt cei cu disforie de gen.
Tu confunzi transexualii (adica persoanele transgender in engleza) cu travestitii. Nu, sunt lucruri diferite. Travestitilor doar le place sa se imbrace ca o femeie (sau ca un barbat dupa caz) ocazional si atat.

| alina2k18 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Eu vorbesc din ce am vazut, am avut ocazia sa fiu intr-un club de al lor prin Bucuresti.
Nu neg ca exista cazurile de zici tu, dar sunt extrem de rare.
Eu ma refer la genu asta;)
https://www.youtube.com/watch?v=-bPCk5-HJUg
https://youtu.be/SDG13sGjcdg
Ambii se cred doamne;) si se simt jigniti daca sunt considerati barbati.
E plin Facebook de ei.

| oz_1736 a răspuns:

Inca e greu sa vorbesti de gay in Romania. Datorita meseriei care o prestez am cunoscut cativa gay, dar iti voi spune de unu. Are 68 de ani, 3 copii si toti au aflat de inclinatia tatalui la o varsta inaintata. Are si un partener care nu a fost casatorit. Copiii au fost suparati cand au aflat, dar au inteles ca el a facut foarte multe pentru familie si educatia lor si foarte putine pentru viata lui secreta.