| anonim_4396 a întrebat:

am o mica problema sad mama mea s a operat de curand la ochii avea cataracta si pata fuchs bunnn totul a mers perfect a urmat tratamentul a respectat cu strictete toate indicatiile medicului dar azi cand s a dus din nou la doctor pentru ai prescrie ochelari de citit(caci vedearea s a reparat dar cu titul nu distinge adica vede perfect totul omaneii culorile totul totul)dar...cand s a dus sa ii se prescrie ochelari nici o pereche de ochelari nu i au fost buni adica nu a putut vedea sa citeasca cu nici o pereche acum ea e in concediu medical de 3 saptamana si are o functie importanta in justitie si in functia pe care o are e necesar sa citeasca pe asta se bazeaza functia ei si este ochestie ea mi a zis ca daca nu va ma putea citi se va pensiona dar salariul sau vine abia peste cateva saptamana adica cred ca la anul in 2012 problema e ca daca s ar pensiona e ok dar de unde mai i a banii pentru datorii si asta ma ingrijoareaza crying ce problema are ochiul? dc nu poate citi dar vede perfect?cryingcryingcrying doctorul i-a zis ca cica ochiul trebuie sa se mai odihneasca da imi fac griji mari cryingcryingcrying( mi e frica cryingcrying deci intrebarea mea e ce problema are ochiul? va multumesc anticipat si cel mai bun raspuns primeste fundita:*

4 răspunsuri:
| vladutz333 a răspuns:

Mai hopa ca nu-s intr-o situatia asa de gravalaughing tala lucreaza de director la o firma si mama lucreaza in justitie deci are un salar consistent asa ca eu imi fac griji pana ii vine salarul atata tot si app intrebarea mea era ce problema are ochiuwinking

| Bixu a răspuns:

Asa mi.a zis si mie doctorita care m.a operat la ureche.Eu am otita adica nu aud cu o ureche(urechea stanga).Si dupa ce m.a oprerat a zis ca cica o sa aud si m.a operat in vacanta asta de vara si nici acum nu aud.Chestia este ca eu zic ca ai putea sa o ajuti angajandu.te. Daca ai vreo 12, 13 ani sau chiar mai mult e bine. Poti sa fii reprezentant avon si o sa castigi cativa bani frumusei, sau sa imparti reclame la oameni sau sa le pun in cutiile postale.Am o prietena care verisoara ei pune in cutiile postale reclame si din astea si pe luna castiga vreo 2 milioane jumate cam asa.Acum mai este o problema. Daca tatal tau nu lucreaza atunci va fi foarte greu sa iti intretii familia, dar daca si tatal tau castiga niste bani, il poti ajuta si uh. Poti sa strangi si la pusculita cate un ban si asa o sa iti ajuti familia.Eu sper ca ti.am fost de folos, si sper ca mama ta sa se faca bine.Ciao!

| vladutz333 a răspuns (pentru Bixu):

Ma stai un pic tata lucreaza e director la o firma si nu is intr o situatie asa de grava calm ca laughing) eu doar imi fac griji pentru atunci cand ii vine salarul cum am mai spus lucreaza in justitie si are un salar consistent eu imi fac griji de sanatatea ei!

| Bixu a răspuns:

De fapt uh ai zis ca e problema cu datorii...lollaughing