| ImVector a întrebat:

am o porecla foarte nasoala, mai exact Capra care vine de la numele meu de familie Capraru

Cum as putea sa scap de ea?

Unele variante care le zic toata lumea sunt cam imposibile sa zic asa daca esti un prieten ceva mai apropiat si vrei sa mai faci parte din grupul respectiv cum se intampla la mine:

Sa ii ignor! Ummm, te-as ruga sa imi zici si mie cum? Nu cred ca un copil ar putea sa nu se oftice si sa ii zica inapoi porecla lui sau si ii zica ceva mai urat.

Sa le dai bataie! Alta idee stupida, e adevarat pot sa bat majoritatea din ei dar pe 3 nu pot deoarece unul este un prieten de la gradinita si il cunosc de 7 ani altul este in clasa 7 si altul la fel. Si in plus cum? Ii bati pe toti la rand? laughing Pai apoi sar toti pe tine ca te dai smecher. Hai sa fim sinceri.

Oftica-i, spune-le pe porecla lor (sau creaza una)! Pai cum, si de ce? Cum am zis, le zici pe porecla ei iti zic la fel +ca poate unul are tupeu maxim si te mai si injura etc.

Eu unul m-am oprit sa le zic pe porecla, nu vreau sa ii bat si nu suport sa ii ignor. Care o fi in viata asta de cac** sa scap de porecla asta de aurolac si stupida -.-.

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Ce ai cu caprele?!
Capra este un animal nobil si foarte ajutator fiintei umane.
Un exemplu ar fi ca animalul(capra) ne-a ajutat sa intelegem mai bine arta de a face dragoste(kamasutra).
Ar trebui sa fii mandru sa ti se spuna capra

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ai vazut filmul "Life of Pi"? Personajul principal de acolo are o idee meseriasa chiar la inceputul filmului.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu scapi de ea, e numele tau. Mai rau era daca numele tau nu era Capraru, iar ei iti spuneau "capra" din alte motive! happy Oricum, acum cateva sute de ani probabil ca un stramos de al tau a fost caprar, adica pastor de capre. Mult mai rau era sa-ti fi spus taur comunal. happy

| fadnox a răspuns:

Marita-te

| JustaLittle a răspuns:

Am exact aceeasi problema cu colegii.Doar ca sunt fata (ma cheama altfel) si ma dispera colegii...