| GeannyXdt a întrebat:

Astazi veneam de la scoala si m-am intalnit pe drum cu un grup de fete care nu ma suporta. Ele au inceput sa ma strige in toate felurile, pe la scoala ma injura, am mai avut unele conflicte inainte. Eu incerc ca le ignor, dar ele tot nu inceteaza.Ce as putea face sa scap de ele? Funda.

9 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

NU recomandad violenta
Violenta naste violenta!
Inteleg ca orice discutie cu ele ar fi inutila, nu-i asa?
Parerea mea ar fi sa vorbesti cu diriginta, cu parintii tai, poate chiar directorul scolii.

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Vaii m-as pisa pe ele de c***e laughing
Tu nu ai pe nimeni care sa chemi sa te apere?

| Shooter a răspuns:

Daca tot nu inceteaza trebuie sa le "saturi" tu ca sa inceteze...iar daca te injura la scoala poti sa le spui profesorilor sa ia masuri.

| GeannyXdt explică (pentru Shooter):

Mda.ma injura si la scoala.

| detty24 a răspuns:

Nu le baga in seama, stau cu amicii tai si daca se leaga de tine arunca-le o privire din aia,, nepasatoare,, si du-te mai incolo tongue fii mereu aranjata si cu zambetul pe buze o sa vezi ce ciuda vor avea in ele happy

| ToffyNR1 a răspuns:

Da-te cu tupeu la ele. Daca ai sange in pompa sari pe ele si rupele in bataie! Daca nu fa-ti si tu un grup de fete si treceti la asalt! Succes!

| anameoow a răspuns:

Incearca sa le faci din vorbe, macar o singura data. Stiu ca nu e foarte inteligent sa te cobori la "inteligenta" lor, dar probabil, daca le ignori ele cred ca iti e frica de ele.Asa ca incearca sa le arati ca nu e asa si spune-le ceva care sa le doara si pe ele.E o chestie total imatura ce fac..sa te apuci sa injuri pe cineva fara motiv, doar de distractie.Eu nu-ti pot spune ce sa le zici, nu le cunosc.Dar tu sigur stii.Bafta.

| FallingLeaves a răspuns:

1.Hai sa spunem ca nu ne intereseaza ce conflicte ati avut voi. tongue
2.Presupunand ca esti inca eleva, ma gandesc ca nu ai o varsta inaintata sa ziceeem...peste 18-19 ani, de aceea exista conflicte de acest gen, crede-ma si eu am trecut prin astea.
3.Hai sa vedem: tu zici ca incerci sa le ignori dar nu prea merge? Sfatul meu: Incearca mai tare. Baga-ti castile in urechi sau mergi pe langa ele si stai dreapta. Arata-le ca nu iti pasa si nu le lasa sa iti sctrice cheful, acest lucru ii face pe "dusmani" sa se enerveze mai tare..sa se ofticewinking
4. Daca asta nu merge, incearca sa vorbesti cu parintii despre asta.
5. Daca nici vorbitul cu parintii nu ajuta atunci este timpul sa anunti profesorul diriginte sau pe cineva din directiunea scolii respective.

Sper ca te-am ajutat cumva tongue

| luKian24 a răspuns:

Sa le bubui sa le umfli un pic ochii dupa aceea sa vezi ca te lasa in pacewinking