| ionutzcalin a întrebat:

am o problema cu un pc.il deschid, navighez putin si se inchide monitorul! de exemplu winamp-ul merge cat timp monitoru e stinsbig grin... ce sa fie oare? placa video? cine ma ajuta va primi funditawinking

1 răspuns:
| Maidanezul a răspuns:

Vezi ca este posibil sa ai probleme la placa video.Vezi cum se raceste cipsetul placii video, unele au ventilator altele doar un radiator mai mare de Al,Trebuie curatat sa ai o racire buna, Vezi ca sunt radiatoare montate direct pe cipset ca un soi de autocolant si din cauza temp ele se cam desprind asa am patit la Matrox.Daca toate par in regula. poti sa dez W il reinst pe curat apoi bagi driv si proba pe el. face figuri nu este a buna, Poti scoate placa video daca nu este integrata si te duci la un prieten si o probezi vezi sa fie calc compatibile cu placa resp.Te uiti si pe ea daca ai condensatori umflati si piese afumate sa maro atunci ii cam pregatesti de 6 saptamini, Vrei ceva ieftinache www.okazii.ro dar fara proba la greu nu o iei nici de pomana.