| Maggie49 a întrebat:

Am o problemă.De ceva timp( 6 luni) sunt obsedată de un băiat dar acel băiat nu vrea să fie într-o relație cu mine și îmi este frică, dacă o să-și găsească vreo iubită și o să sufăr.Gen lui îi place corpul meu, mă consideră bună dar nu vrea să fim împreună.Eu în fiecare zi mă gândesc la el, dar el nu mă iubește.crying

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Obsesii" din-astea o să tot ai până treci de adolescenţă. (unii mai au chiar şi după)
Şi stai liniştită, că nici tu nu-l iubeşti. Mâine poate să-ţi apară altul în cale şi să uiţi instantaneu de ăsta şi tot aşa.
Caută-ţi nişte activităţi care să te ţină cât mai ocupată, să nu mai ai timp să te tot gândeşti la el.

| anonim_4396 a răspuns:

E ciudat sa am obsesii după vârsta de 18 ani?

| anonim_4396 a răspuns:

"Obsesii" de genul ăsta, cam da.Nu ştiu dacă "ciudat" ar fi cuvândul potrivit aici, mai degrabă "penibil".Şi observă că am pus între ghilimele.
Poate nu chiar după 18, dar după 20-22, deja e cam trist. Părerea mea.

| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa pui in ghilimele. E adevărat deși eu aș numi penibil faptul sa te tii după o persoana care nu te vrea, nu neapărat obsesia în sine.

| anonim_4396 a răspuns:

Ba,eu aş pune între ghilimele.Pentru mine şi "obsesia" în sine e penibilă.Ce să mai zic dacă te mai şi ţii după persoana aceea.

3 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Pur si simplu accepta faptul ca nu e interesat de tine, ce e mare lucur? o sa iti treaca dupa o perioada, esti in perioada adolescentei si asa se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow, inteligent baiat. Bravo lui.
Daca te ajuta cu ceva, sa stii ca nici tu nu il iubesti, iti va trece repede aceasta iluzie. Concentreaza-te pe ceva chiar relevant, nu pe tampenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suferință e buna, te întărește și devi imuna la așa ceva. După primul heart brake nu o sa mai ai probleme de genul, o sa vina altele mai grave.