| ITGamerIT a întrebat:

am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta.: am 16 ani sunt baiat sunt la un liceu clasa a-10-a teoretic ( profil: mate-info ), si am terminat semestrul acesta cu media 7, 55 si am ramas corigent pe primul semestru la chimie, am un comunist de profesor si ma simt foarte ingrozitor..nu mai am chef de nimica ( chiar si mama mi-a zis ca asta e acum fapta este consumata sa mi-o refac in semestrul al-2-lea.) dar tot nu am chef de nimica..simt asa daca ati simtit vreodata ca ii daramat tot sunt un nimica...nu sunt in stare sa merg mai departe la o facultate. ( sunt pasionat de info si putina mate am medii de 9-10 la amblele) dar nu stiu ce sa fac ma simt asa de ingrozitor ca am ramas si nu am cum sa schimb asta. orice as face tot ma gandesc la asta si nu sunt mandru de mine.ce sa fac sa nu mai ma gandesc la asta...dau funda cel mai bun sfat..multumesc mult

2 răspunsuri:
| IlegalSmile a răspuns:

Ştiu cum te simţi ( nu că am rămas corigentă Dmf. ), încearcă să te linişteşti adică dacă te " consumi " nu rezolvi nimic. Poţi să-ţi măreşti media pe semestrul al II-a, deci stai calm nu a "murit " nimeni. E doar o medie. nu merită.

| CosminC86 a răspuns:

Salut! Fruntea sus... Nu mi se pare mare chestie sa ramai corigent pe un semestru. Nu cred ca e mare chestie sa iei un 6-7 pe al doilea.
P.S pun pariu pe tot ce vrei tu ca o sa te treaca in semestrul II, ca doar nu e prost sa vina vara la scoala.