| Addah a întrebat:

Uuun prieten vrea sa se transfere, acum in semestrul 2, la un alt liceu, tot de mate-info. Intreabarea lui: Se poate muta daca ramane corigent pe primul semestru la matematica?
Funda, bineinteles. big grin

5 răspunsuri:
| comansorin a răspuns:

Se poate dar va trebui sa dea corijenta la liceul initial deoarece daca ru ar dao la liceul initial ar ramane aceeiasi clasa, adica daca acum este clasa a 10 si se duce la liceu ala si nu da corigenta aici acolo va ramane tot in clasa a 10-a fundita? happy

| comansorin a răspuns:

Se poate, dar va trebui sa dea corijenta la liceul initial deoarece daca ru ar dao la liceul initial ar ramane aceeiasi clasa, adica daca acum este clasa a 10 si se duce la liceu ala si nu da corigenta aici acolo va ramane tot in clasa a 10-a fundita? happy

| Addah explică (pentru comansorin):

Pe primul semestru, nu pe an. happy

| comansorin a răspuns (pentru Addah):

Aaa daca nu e pe an atunci nu-i bai ca daca nu ramane corigent semestru 2 nu i se intampla nimic ca de exemlu daca semestru asta a luat 4 la mate iar semestru urmator a luat 6 si ii iese media 5 nu-i bai stai linistita poti sa-i spui deci funta?

| TestPetrut a răspuns:

Nu ai cum sa te transferi la alt liceu daca esti corigent dar daca nu era pute sa se transfere la care vrea