| VortexOriginal a întrebat:

am si eu o problema cam mare...am 18 ani, si in ultimii 3 ani nu am mai vorbit cu niciun prieten, m-am mutat la un FR, am devenit dependent de jocuri... Sala mai exact. ceea ce intarea scuza de a nu iesi cu nimeni(nemaiavand bani). Acum am ajuns sa stau efectiv toata ziua pe Youtube, uitandu-ma la atii jucandu-se...Nu stiu cum si unde sa-mi fac alti prieteni, nici nu imi permit sa ies in oras prea des...si efectiv simt ca pot sa fac ceva insa am si o familie foarte descurajatoare si lenesa....Am reusit sa ma las de fumat (dupa 5 ani) si recent am devenit vegetarian. ceea ce m-a facut sa cred ca se poate...insa e ca o boala...fostii prieteni nu ma mai baga in seama (nici nu mai am FB) insa nu ii invinuiesc..si eu i-am ignorat candva...stiti cumva unde pot intalnii oameni ok? ...si cum as putea sa abordez o primă conversatie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu ai scăpat de problema jocurilor, de unde obsesia asta să te uiţi la alţii cum joacă? Doar o să te facă să vrei să încerci când pui mâna pe ceva bani.
Cred şi eu că ţi-ai rupt relaţiile de prietenie, dar ai doar 18 ani, nu-i băi, o prietenie la vârsta asta se leagă repede.
Nu eşti la liceu?! Apucă-te să faci sală sau ceva, acolo mai întâlneşti oameni, te şi menţii, trebuie să ai pe cineva de vârstă cu tine care te mai bagă în seamă, poate ieşi cu el şi cu prietenii lui. (sau poate un văr sau ştiu eu)

1 răspuns:
| R0R0 a răspuns:

Fa-ti noi prieteni