| Molusca a întrebat:

Salut,TPU! Am un cercel cu tortita,dar s-a blocat in ureche(sunt fata). Am incercat sa deschid tortita cu penseta mamei,dar s-a strambat foarte rau. Luni incepe scoala,o sa rada colegii de mine! Doar un cercel l-am putut scoate,am pus alt cercel in loc. Colegii,o sa rada de mine deoarece,am un cercel de un fel,iar celalalt are alt model. Cum sa scot cercelul, daca nu am unghiile destul de lungi? Va rog din toata inima sa ma ajutati! Multumesc! O zi cat mai buna, tuturor! Dau funda! Extra urgent!

6 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Cere ajutorul unei alte persoane, este mult mai usor daca te ajuta cineva. Rasul colegilor este despre ei, nu despre tine, e doar frustrarea lor. Nu trebuie sa te simti complexata de un lucru asa minuscul. In cel mai rau caz, va trebui sa distrugi cercelul pentru a-l putea scoate.

| Molusca explică (pentru Robertandrei4858):

Mulțumesc,pentru răspuns! Voiam un răspuns mai exact. Cu ce pot scoate cercelul?

| Robertandrei4858 a răspuns (pentru Molusca):

Poti incerca sa ii tai firul metalic care trece prin ureche cu ajutorul uneo unghiere, merge la sigur

| Molusca explică (pentru Robertandrei4858):

Am incercat, m-a durut urechea, am și stricat unghiera. Cu ce alt ceva pot scoate cercelul? Răspunde-mi, te rog!

| Molusca explică (pentru Robertandrei4858):

Am incercat, m-a durut urechea, am și stricat unghiera. Cu ce alt ceva pot scoate cercelul? Răspunde-mi, te rog! Nu mai pot sta cu cercei diferiți!

| Molusca explică (pentru Robertandrei4858):

Am incercat, m-a durut urechea, am și stricat unghiera. Cu ce alt ceva pot scoate cercelul? Răspunde-mi, te rog! Nu mai pot sta cu cercei diferiți! Sper că mă poți ajuta!