| TBS1994 a întrebat:

as dori si eu sa slabesc vreo 5-7 kg, am citit pe net despre supa de varza ce credeti? cine a slabit cu asa ceva si cat?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Una!
Daca vrei sa slabesti ar trebui sa renunti la painea alba si sa o inlocuiesti cu paine graham,sa renunti la mancarurile bogate in ulei si grasimi,sa renunti la junk si fast food,la pizza,la cartofi prajiti,la chipsuri,la margarina si dulciuri.
Ar trebui sa renunti de asemenea la bauturile carbogazoase,alcool,energizante si tutun.
Ar trebui sa incerci sa consumi mai multe fructe,legume,salate,mancare gatita,lactate,ulei de masline,supe,iaurturi,cereale,ceai din plante.
Daca faci toate acestea ai realizat deja primul pas.
Al doilea pas,foarte simplu de altfel,ar fi sa iei tot timpul micul dejun pentru ca este masa cea mai importanta din zi la care nu trebuie, sub nicio forma sa renunti.
Trebuie sa stabliesti un anumit interval la care sa mananci, gen la 4 ore(asa este cel mai bine!).
Sa nu mananci dupa ora 18:00 deoarece ii vei lasa putin timp organismului sa digere alimentele iar acestea se vor depune.
Uite un articol foarte interesant:
http://www.divahair.ro/diete_si_slabire/ghid_de_alimentatie
Cat despre supa de varza, uite aici poti vedea mai multe amanunte despre ea :
http://www.eva.ro/......-3052.html
Succes :)!

1 răspuns:
| emy25 a răspuns:

Dieta de 10 zile si dai aprox 10 kg: 3 zile doa mere+2l apa, 3 zile doar iaurt simplu+2l apa, 3 zile doar cartofi fierti_2 l apa si ultima zi doar apa dei iar dupa ora 6 nu mai mananci nimic, bafta