| anonim_4396 a întrebat:

astăzi am avut un vis foarte ciudat, dar foarte plăcut. Pai am visat ca eram pe strada cu 2 prieteni de ai mei, era noapte și ne plimbam, când de odată, m-am gândit sa ma uit pe cer sa vad stelele. Prima data se vedeau puține stele dar când mi-am încordat ochii am văzut pe cer multe galaxii, conturate cu rosu și planeta Marte (dar nu era roșie, avea bucăți de *piatra* neagra pe ea). Planeta Marte, se vedea de vreo 10 ori mai mare decât cum vedem noi luna. Eu încercăm, sa le spun celor 2, ca vad toate galaxiile și vad planeta Marte dar ei nu ma credeau, eu încercăm sa le dau mai multe amănunte despre galaxii și Marte, dar nu ma credeau.

Puteți sa îmi ziceți ce înseamnă visul asta? Dacă e de bine sau e de rău.
Dau fundă! URGENTT

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Visele nu sunt toate premonitorii, care să îți indice că ceva bine sau ceva rău se va întâmpla. Astfel nu toate visele au o semnificație specială.
...2 prieteni de ai mei.
Erai cu prietenii. În vis ai avut o viziune. De unde se vede că ai avut o viziune?
Căci ei nu te cred, nu văd ceea ce vedeai dta.
Apoi viziunea este cosmică. Dta te raportai la cosmos, la cerul întreg cu galaxiile lui, te raportai la universul întreg, la ceva foarte mare și important pentru dta.