| mariansarivan a întrebat:

azi am primit un aviz postal in care aveam trecuta o valoare de 20 de lei si ramburs de 37 si vreau sa stiu daca platesc 37 de lei sau 57 de lei si ce inseamna acea valoare

10 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

57 de lei. 20 de lei sunt taxele de transport, 37 e valoarea coletului.

| mariansarivan explică (pentru Ea12345):

Nu cred ca e 57 pentru ca pe factura de la site de unde am cumparat eu era 10 lei transportul si 27 produsele

| Ea12345 a răspuns (pentru mariansarivan):

Atunci clar e 37 doar.

| mariansarivan explică (pentru Ea12345):

Ok mersi pentru ajutor, ar tr sa fie mai clare totusi acele avize

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru clarificări ulterioare mergi mîine cu avizul la poștă si vei primii răspuns, nu?

| mariansarivan explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cristi din Bucuresti sti sigur sau doar ai adunat cele doua numere, ai mai ridicat un colet si aveai acea valoare ca la mine transportul e de 10 lei

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru mariansarivan):

Sincer nu stiu.

| etudor a răspuns:

Platesti cat ai la"ramburs".Au pus valoare de 20 lei ca sa nu achite o taxa pentru colet pe valoare mai mare.Nu te incomodeaza cu nimic Dezavantaj pot avea expeditorii in cazul pierderii coletului caci li se va returna valoarea coletului egala cu 20 lei.

| Matt24 a răspuns:

57,20 este tariful pentru transport

| Dismally a răspuns:

Platesti doar cat este rambursul (37), nu ai treaba cu valoarea.