| Sp3ciaL0pS a întrebat:

care credeti ca sunt cele mai importante materii adica mate, fizica etc.Si care credeti ca vor fii cele mai folositoare in viitor eu cred ca astronomia, fizica clar matematica si cam atat stiu cum credeti ca va fi in viitor eu chiar daca nu invat foarte bine la scoala sunt constient ce insenamna scoala si ca e cea mai importanta pentru mine dar nu stiu ce tot ma opreste la invatat, imi doresc sa devin un savant dar ma gandesc ca e cam tarziu acum dar ce vreau sa stiu ce va fi in viitor ce materie va place si ce ma opreste de la invatat o fii oare calculatorul ca toata ziua stau pe el

Răspuns Câştigător
| Andreeac33 a răspuns:

La liceu iti sugerez sa alegi ori mate-info, dar trebuie sa stii bine mate si info, si o sa ai parte de o cariera in IT care aduc venit mare si sunt la mare cautare. Daca nu, alege stiinte, dar se da teza din bio/fizica/chimie(trebuie alese 2 din ele)si mate etc. Poti devenii medic pentru ca si ei sunt la mare cautare, toti avem nevoie de asa ceva.

| Sp3ciaL0pS explică (pentru Andreeac33):

Mai spune-mi terog frumos despre IT ca e visul meu sa lucrez la calculatoare

| Andreeac33 a răspuns (pentru Sp3ciaL0pS):

Nu stiu, sincer sunt la profl de stiinte.Colegii de la mate-info se plang mereu de mate, dar unora chiar le place. Daca iti place si ai asa o pasiune despre IT, du-te la mate-info.Un IT-st castiga aproape cat un doctor.