| AndreiHELPme a întrebat:

Care este parerea voastra despre tigarile LM slims?
Va plac? Cam ce tip de LM slims e mai bun si un pret va rog.
Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
RENUNTA LA FUMAT!
NICIUN TIP DE TIGARI NU SUNT BUNE!
Stii bine ca fumatul iti poate face rau! Stii ca dai pe tigari o gramada de bani in plus! Stii ca fumatul mareste riscul aparitiei multor boli! Gandeste-te mai bine la toate astea! Scrie-ti pe hartie motivele pentru care trebuie sa renunti la fumat.Alege-ti data exacta in care vei renunta la fumat, pentru a nu amana cu-n vesnic MAINE! Cu o zi inainte arunca toate tigarile si brichetele si fa-ti provizii de guma de mestecat, seminte sau biscuiti, din care sa ai tot timpul la tine.
Fa cat mai mult sport. Taie lemne, fa curatenie, fa gimnastica, orice te ajuta sa transpiri, eliminand astfel toxinele:sportul te ajuta sa te relaxezi si sa dormi bine!
Renunta la obiceiurile asociate cu fumatul. Daca obisniesti sa fumezi dupa mancare, iesi acum la plimbare sau mananca fructe.
Incearca de asemenea sa eviti alcoolul si cafeaua.
In prima zi incearca sa ai cat mai multe ocupatii, ca sa n-ai timp sa te gandesti la nevoia de a fuma o tigara.
Ce sa mananci?
Mananca multe cereale, spanac, smochine. Migdalele si stafidele sunt si ele foarte indicate.Cu cat aciditatea din organism e mai mare, cu atat mai repede te vei apuca de fumat.
De aceea evita:alcoolul, carnea, ouale si fructele acre.
Ti-am spus asta spre binele tau, tu decizi ce vei mai face in continuare!
Te pup!