| anonim_4396 a întrebat:

ce a-ți face dacă a-ți cîștiga niște bani, a m m ai întrebat pe cineva acest lucru, și persoana respectivă mi a zis, aș da la săraci, acum vă întreb eu pe voi, chiar ar da cineva care ar cîștiga o sumă mare de bani, ar da săracilor, s au este o minciună. Voi ce a ți face?

Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

Buna, daca as castiga o suma mare, as cumpara copilului meu o casa, mobilata, i-as face un cont, as pune si pentru mine ceva deoparte, as da bisericii o suma, si da, as ajuta si persoane nevoiase, le-as repara casa, da mancare, haine! Totul in tacere fara fast!

3 răspunsuri:
| Sanela a răspuns:

Daca as castiga o suma de bani as infiinta o ferma de capre, pentru ca am peste 30 capre,sa am tot felul de utilaje,tot ce trebuie,apoi stiind ca am ferma cu caprine,as da si saraciilor o bucata de branza,lapte, sau ce o fi!, pentru ca aceste animale mereu produc cate ceva! si niciodata nu vom duce lipsa daca avem animale

| anamaria06 a răspuns:

Daca as castiga o suma mare de bani mi-as lua o locuinta si daca mi-ar mai ramane bani as da cativa la biserica si as cumpara alimente si dulciuri pe care le-as duce la o casa de copii sau la un azil.

| Ramoncita91 a răspuns:

Si eu tot ferma de oi si capre as face.
Imi plac foarte mult utilaje procesare lapte http://www.inoxcenter.ro/utilajeprocesare.html de la InoxCenter