| AlexOcneanu a întrebat:

Salut TPU, cuiva a fost spart contul de Facebook de o persoană si se da drept eu, înjură persoane si le minte, iar cateva persoane dau vina pe mine că chiar eu as fi cel ce a spart contul, ce aș putea să fac?

3 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Poate le zici sa ajute sa ii dati raport la cont? si sa zica ca tu esti la Facebook in locul lui, sa ii blocati cont, si poate daca cere datele din cartea din identitate Facebook le dai

| AlexOcneanu explică (pentru cfrtobias):

Nu ai înțeles, el are nevoie de acel cont de Facebook, și acea persoana care a furat contul se da drept eu

| cfrtobias a răspuns (pentru AlexOcneanu):

Daca nu poate recupera cont cu numar de telefon sau e-mail, doar cu raportare poate... dar totusi poate va ramane fara, doar de ii da Facebook contul inapoi poate