| TheLemonX1 a întrebat:

Cum as putea scapa de teama de a vorbii in fața mai multor persoane (incep sa ma pierd, vorbesc mai incet, rosesc la fața), sau cum pot sa incep sa vorbesc cu fetele? Adica ele se mai baga in seama cu mine, dar nu stiu cum sa fac sa socializez mai mult cu ele, imi este teama ca voi esua si voi da gres... Va rog dati-mi niste sfaturi, dar fara sa ma duc la psiholog. Va multumesc,

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

de teamă scapi treptat, repetând vorbitul în public. iar cu fetele, încearcă să fii mai deschis, sunt și ele oameni ca tine, n-ai de ce să te temi. și ce dacă greșești? toți o facem, important e să înveți ceva din asta.

1 răspuns:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu iti pot da sfaturi. daca vrei sa poti vorbi cu fetele si sa te faci placut trebuie sa esuezi de cateva ori, pana prinzi experienta.O alta cale nu exista.