| Sunflower1503 a întrebat:

Cum pot vorbi cu un băiat pe care îl plac din clasa mea? De un an și nu am vorbit nimic, sunt in a 9a. Când am vorbit cu el mai la început, am spus ceva și el a înțeles altceva... L am întrebat dacă îi place ceva și sigur a înțeles că îl întreb dacă îi place de mine, dar de atunci s-a purtat ciudat. Acum a început sa vina el la mine și să mă întrebe orice. Dar eu îi răspund scurt, deoarece mi e frica sa ii vorbesc.
Ce sa faaaac? Vreau sa știu dacă mă place, fara să îl întreb. Văd că se uita la mine, dar eu îl ignor. Când eu mă uit la el mai des, el mă ignora... Mă simt foarte ciudat, dar pur și simplu in preajma lui mă simt relaxata, calma și nu știu...
Ce sa faaaaaac?

1 răspuns:
| gogu220 a răspuns:

Frumoasă vârsta la care ai fluturi în stomac doar când îl vezi pe el.
Zi şi tu unei colege că vrei să vezi un anumit film la cinema, dar în aşa fel încât să audă şi el. Şi când voi spune că nu ai cu cine să mergi e posibil să te invite el.