| anonim_4396 a întrebat:

Cum vă distrati pe vremea lui Ceaușescu de Crăciun si de Revelion?

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

In fata televizorului. Programul de divertisment era ok, actorii profitau de faptul ca toată tara e cu ochii pe ei, presărau si glume la adresa tovarășilor. La ora zero începea cuvântarea lui Ceaușescu, prilej de a face o pauza si a lua aer curat. După începea distractia. In restul anului beneficiam de doar 2 ore de TV, de la ora 20 la 22.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Copil fiind, de Crăciun colindam, iar de revelion mergeam cu plugușorul și apoi urmăream programul TVR. In direct cât rezistam, in reluare restul, pentru că zilele următoare se difuza "daca doriți să revedeți..."

| gemeni6226 a răspuns:

Ca si acum acasa in fata televizorului dar fara calculator caci pe vremea aceea nu era.Ce era altfel ca eram tinara si cu mari sperante vizavi de viitor.M-i s-a implinit tot ceea ce am visat m-am maritat bine am doi copii realizati dar totusi sunt trista caci vremea a trecut sunt vaduva de 9 ani si chiar nu e ok sa faci mereu singura revelionul.In rest mai merge.

| DaniTDCI a răspuns:

N-am prins acele vremuri, nici nu eram nascut atunci, dar pun pariu ca era mult mai ok decat acum.

| Marbea a răspuns:

Inchiriam un bar si petreceam de zor cu prietenii, in special cat am fost in facultate sau ma uitam toata noaptea la TV. Dadeau muzica de petrecere, scheci-uri umoristice, imi placea noaptea de revelion in afara mesajului de la miezul noptii al lui Ceausescu care dura o groaza.

| Antonia_Mocanu_1995 a răspuns:

N-am prins vremurile alea