| H2O2 a întrebat:

crying(... dati-mi va rog frumos niste sfaturi in legatura cu mine cryingstraight face. Am o familie vai si amar de capul ei, mama nu mai vorbeste de 2 zile cu mine, pentru. ca, eu vineri m-am pus sa am culc de amiaza dupa ce am terminat de facut mancare si spalat. M-a trezit sa ma duc pana la magazin, m-m-a trezit m-am imbracat si cand sa ies din casa nu stiu ce am facut de am scapat usa si s-a trantit un pic mai tare si ea atunci a inceput sa urle ma mine crying De atunci numai urat se uita la mine, am facut o prajitura nici n-a gustat din ea. Simt eu ca nu ma mai vrea sa ma vada in ochi. As vrea sa pot pleca de acasa sa-mi gasesc ceva de lucru, dar mi-e si frica sa fugcrying(. Am numai 14 ani si 11 luni crying( ce as putea munci :? Tatal meu este operat el nu se baga, adica nici cu el nu vorbeste crying Unde sa ma duc ca sa nu se mai uite urat la mine ce sa fac? As vrea sa plec din sat, dar nici nu am suficienti bani crying(. Help me crying(

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Saraca de tine. Este foarte usor sa dai indicatii sau sa-ti dai cu parerea. Promit ca eu ma voi ruga pentru tine. Altceva nu pot face si nu va putea sa faca nimenia nimic. Situatia ta familiala este foarte grea. Toti tinerii cand ajung la maforat doresc sa plece de acasa ca sa fie liberi. Intradevar toti avem dreptul la viata, dar; Este raucu rau, dar mai rau fara rau. Indiferent unde vei merge, sa nu uiti ca nu te va ajuta nimeni, Toata lumea isi vede de interesul propriu. Nu te increde in nimeni. Sa nu crezi ca daca vei pleca de acasa va fi mai bine sau cineva va avea grija de tine. Dimpotriva, i-si va bate joc de tine ori cine care va avea de cules ceva de la tine. Ce poti face tu? In cearca sa te inchizi in tine. Incearca sa ai un control asupra ta. Incearca sa intelegi pe fiecare asa cum este. Ia de la fiecare tot ce este mai bun iar ce nu da la o parte. Tu comportate asa cum crezi tu de cuviinta si vei vedea ca lucrurile se vor rezolva. In viata treci prin fel si fel de perioade. Asa se spune; Dupa ploaie vine soare. Nu fi trista, toate trec si fi sigura ca parintii tai nu fac dinadins. Viata este foarte grea si probabil ca nici ei nu mai pot. Ai rabdare si sigur va fi bine. Astept sa -mi spui ca te-ai impacat cu parintii tai si ca totul ete bine. Un singur lucru; Sa nu uiti ca in aceasta lune suntem singuri. Mediteaza. Pa

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu cred că adevăratul motiv e cel cu uşa, nu e suficient de întemeiat pentru ca să evite o discuţie cu tine. Îţi sugerezi să mergi şi să vorbeşti cu mama ta să o întrebi de ce e supărată pe tine. poate ar trebui să o înţelegi şi tu pentru că situaţia din ceea ce spui tu (tatăl tău) nu pare ok. Probabil e stresată şi stând prost cu nervi se descarcă pe oricine. Încearcă să o înţelegi şi să o ajuţi, mergi şi explică-i că nu intenţionat ai trântit uşa. Nu poţi munci, dacă nu ai 15 ani împliniţi nu e corect din punct de vedere legal. Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, o anumita purtare fata de o persoana e impusa de insasi purtarile persoanei respective.Am spus purtarile nu o anumita intimplare minora cu o usa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 ani si 11 luni nu ai nicio sansa in romania asa ca nu te gandi sa pleci nicaieri.in plus esti minor/a. discuta cu mama zii ce s-a intamplat si gata.de plecat poti sa te gandesti la vreo tabara ceva ca sa 'scapi' pe perioada vacantei happy