| PrafSiPulbere a întrebat:

De vreo 3-4 zile incoace ma simt asa plictisit si fara chef de viata.Eu stiu de ce ma simt asa, ma simt asa deoarece am un sentiment nostalgic si anume dorul de copilarie excesiv.Mereu ma gandesc ce bine era pe la 9-10 chiar 11 ani cand ma jucam ascunsa,prinsa, cu jucariile si chiar si sa-mp pe calculator.
Problema este ca nu stiu cum sa fac sa nu ma mai gandesc la copilaria asta ce m-a lasat marcat pe viata.Deja simt ca innebunesc imi vine sa urlu cand ma gandesc ce viata minunata duceam inainte, chiar daca acum am 14 ani totul e de... acum.Ce sa fac, roz seriozitate va rog mult de tot?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Ai doar 14 ani nu 80. Poti sa mergi, nu esti in baston, ce te retine din a te juca? Crezi ca esti prea mare pentru unele jocuri?
Cand am citit primele randuri credeam ca ai mai multi ani dar la 14 ani inca te poti juca! Altii la 14 ani fac sex, merg in cluburi si fac copii. Normal ar fi sa-ti traiesti copilaria. Din punctul meu de vedere, esti inca un copil.

| PrafSiPulbere explică (pentru Aasdfghj):

As vrea si eu sa fie asa dar chiar daca si eu ma consider copil e ciudat sa se termine atat de brusc copilaria adevarata, nu copilaria spre adolescenta adica pubertatea(cred)

| Aasdfghj a răspuns (pentru PrafSiPulbere):

Pai...nu se termina. Inca poti face ceea ce faceai la 10-11 ani. Numai sa ai cu cinelaughing

| PrafSiPulbere explică (pentru Aasdfghj):

Problema e ca am cu cine dar nu mai are acel farmec, ma plictisesc si repede nimic nu mai e la fel.Asta vreau sa zic

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Sunt crize adolescentine. Nu esti nici primul, nici ultimul. Vestea bună e că sunt trecătoare.