| TeoTudor a întrebat:

După ce termin liceul aș vrea să urmez o facultate în America, de preferat pe partea aceea a limbilor străine sau jurnalismului. Ce mi-ar trebui să pot urma o asemenea facultate în acea țară?

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Sa aplici la facultate si sa intri, dupa, viza se ia foarte usor... Si multi bani daca nu iei buget si bursa. Extrem de multi bani. Sau faci imprumut in banca si ti-l platesti in urmaorii ani dupa terminarea facultatii, asa se procedeaza in America, dar daca nu iti gasesti un loc de munca dupa ce ai terminat ai dat de naiba, ca ramai cu toate datoriile. happy