| Doodleskull a întrebat:

eu am crescut la casa pana acum, stiu ca e o intrebare destul de amuzanta dar cum se foloseste chestia aia de la bloc cand trebuie sa suni la cineva ca sa iti deschida usa, multumesc, fara caterinca

Răspuns Câştigător
| Alesia_Petra_1976 a răspuns:

Se numeste interfon si trebuie sa tastezi numarul apartamentului (daca nu il sti exista o lista cu nume de familie-numar pe interfon)
Si astepti sa iti raspunda cineva din interior. Daca nu e nimeni la tine acasa trebuie sa folosesti cheia electronica?

1 răspuns:
| Teac223 a răspuns:

Ai o cheie albastra electrica o apropi de interfon si se deschide usa si daca nu ai apesi la un numar pe interfon si suna si iti deschide sper ca te-am ajutat