| PapushikaAntonika a întrebat:

Eu sunt cam timida. Am multe idei pe care vreau se la spun si celorlalti, dar cand sunt in fata unui public impietresc.In clasa nu am o pozitie foarte buna. Ma simt ignorata. Uneori sunt cam zapacita, in concluzie nu sunt multumita de mine. Am un baiat dragut in clasa de care imi place mult si nu stiu ce sa fac. Uneori, in preajma lui imi pierd concentrarea. Am avut si multe prietene care m-au tradat. Acum aproape ca nu mai am prieteni. Imi dati va rog niste sfaturi ca sa imi recapat prietenii, sa fiu mai sociabila si mai stilata si sa pot fi cum imi doresc eu? Va rog mult.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Prietenii se castiga in timp, in functie de ceea ce putem oferi, iar conversatia este o arta, este indicatorul culturii fiecaruia. Este drept ca pentru asa ceva trebuie sa ai si un har specific.

| Xerox666 a răspuns:

Incearca sa iti infrunti teama de a vorbi cu ceilalti colegi si incarca sa iti faci cat mai multi prieteni pentru ca ei te ajuta la greuwinking cat despre baiat. incarca sa vorbesti cu el pe retelele de socializare poate asa iti gasesti cuvintele