| ANONIM12737 a întrebat:

Salut TPU, în aprilie mi-am făcut niște analize de sânge și nu am mai fost după rezultat nici pana în ziua de azi (le-am făcut la medicul de familie) iar de curând m-am angajat undeva și prin actele necesare pentru semnarea contactului mi s-a cerut și o adeverință de la medicul de familie care denota ca sunt apt de munca, asa ca voi fi nevoit sa-mi vizitez medicul de familie, dar îmi este frica deoarece sigur îmi va da și rezultatele analizelor, îmi e cam frica de rezultate.

5 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Mergi la medicul de familie si ceri adeverinta. Daca iti da si analizele, e bine, daca nu, la fel.

| Mirel4412 a răspuns:

Pana la urma care e intrebarea? Ce poate sa fie atat de rau, daca stii ca suferi de ceva nu cred ca o sa fie o surpiza sa mai vezi odata.

| ANONIM12737 explică (pentru Mirel4412):

Pai știu ca nu sufăr de nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-ți curaj și du-te la medicul de familie, scoate adeverința și ia și analizele. În caz că suferi de ceva, să vindeci cât e în stadiul benign.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Sa presupunem că analizele nu au iesit stralucite, si ai ceva. Cu cât afli mai devreme si te pui pe tratament, vindecarea va fi mai ușoară.