| robijam a întrebat:

In cazul unei pandemii cu virus, bacterie, ciuperca etc. ce transforma oamenii in zombie voi ce ati face?

PS: E doar un exercitiu de imaginatie nu ma luati ca nebun.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

As face ce au facut si cei din,, the walking dead,,

| butterflyeffect0000 a răspuns:

As fugi, cel mai probabil. Ori, as lupta pentru supravietuire, as incerca sa prepar un antivirus ca sa ii transform din nou in oameni. Probabil ar fi o experienta ce m-ar determina sa apreciez lucrurile si oamenii din viata de zi cu zi!
Sper ca am rezolvat acest "exercitiu de imaginatie" laughing. O zi buna!

| LordBolton a răspuns:

Pai cred ca cel mai bine ar fi sa imi fac provizii de mancare de la cel mai apropiat magazin, sa fur niste arme de unde apuc (magazin de vanatoare, unitate militara, sectie de politie) sa fur o masina, apoi sa ajung intr-un port si sa imi fac rost de o barca cu panze cu care as pleca pe o insula o vreme pana se linistesc lucrurile (zombie nu prea inoata deci am un avantaj).

P.S insula pe care voi pleca va fi pustie si probabil aduc si niste oameni cu mine.

| ßσьσсєℓα a răspuns:

Fug in casa si ma ascund. La ce ai spus tu, exercitiu de imaginatie, cred ca va trebui sa imi fac rezerve de iaurt.
*Se uita in spate si ii fura iaurtul lui frate-su*

| Zdog a răspuns:

1-As face provizi
2-As face rost de niste arme
3-As fugi intr-un loc parasit (dar undeva la inaltime )
4-Astept sa ma pape zombalaii :3