| XBlueeHD a întrebat:

Incep prin a-mi cere scuze pentru categorie, dar chiar am nevoie de ajutor...

De curand mi-am cumparat un microfon foarte bun! Problema e ca pe laptop are un fel de bazait si nu se aude cum ar trebui. Mai am un calculator la care daca ii pun microfonul acesta se aude perfect!

Tin sa mentionez ca nu pot sa utilizez calculatorul, doar laptopul. Va rog sa imi spuneti de ce se intampla treaba asta si cum se poate rezolva?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Ce fel de microfon? ce marca si model? Singurul lucru care imi vine in minte e ca circuitul microfonului de la laptop e stricat. Mufa e fie slab dezlipita sau circuitul mufei oxidat.

| XBlueeHD explică (pentru AlexanderAdrian):

E un Blue Yeti... E nou, nout. Cu laptopul nu am avut probleme, merge microfonul, nu se intrerupe, doar calitatea sunetului nu e cea care trebuie!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru XBlueeHD):

Foarte interesanta marca si modele, care anume e totusi? Asta? http://www.bwone.com/......view-1.jpg

Cu sau fara thx pe el? Si de unde l-ai luat ca nu vad sa fie pe la noi de cumparat.