| Orga a întrebat:

M-am hotarat sa dau bac-ul insa nu vreau sa ma duc nepregatit. Am terminat clasa a XII-a (M2).dar nu am retinut mai nimic, sincer sa fiu nu mi-am concentrat atentia mi s-a parut cel putin atunci neimportant insa am nevoie de BAC pentru ajunge ceea ce mi-am propus. Exista posibilitatea de a invata online, ce carti mi-ar trebui? Mentionez ca mi-as dori sa invat sunt foarte receptiv la momentul asta. Materiile sunt urmatoarele Romana, Biologie, Matematica. Nu stiu cu ce sa incep pentru ca nu stiu nimic. Astept un raspuns care m-ar putea ajuta.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Este total absurd sa crezi ca, acum pe ultima suta de metrii, poti recupera materia din 4 ani--- si inca de unul singur, din carti sau de pe internet!
Vei promova bacul daca :
* il vei sustine in etape: in sesiunea din vara dai competentele +biologia +romana(mai putin dificile decat matematica); in sesiunea de toamna dai matematica ( in cazul fericit in care le-ai promovat pe celelalte doua!).
*vei face ore de meditatie in regim intentiv(minim 3 sedinte pe saptamana) cu un profesor care mediteaza pentru bac( va stii cat si cum sa te 'lumineze" pentru o nota de siguranta, de minim 6)

4 răspunsuri:
| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Niște materiale simple pentru subiectul III la română găsești aici: http://olx.ro/......6KqEQ.html

| Damrongsoontornchai a răspuns:

In primul rand, te invit sa treci pe la doamna invatatoare ca stilul tau de a scrie e sub clasa a III-a. In ceea ce priveste pregatirea, poti sa incerci niste cursuri pe coursera/Khan academy (asta daca stii engleza).

| Damrongsoontornchai a răspuns:

Eu am trecut bacul. happy