| Legend123 a întrebat:

nu stiu ce sa mai fac ma gandesc numai la lucruri urate. daca pleaca parintii mei in oras si eu raman acasa ma gandesc ca o sa faca un accident sau ceva de genu, ma gandesc sa nu pateasca ceva la lucru fara sa stiu, ma gandesc sa nu aiba vreo boala ceva sa nu moara, imi e tare frica nu stiu de ce..sau daca am vreun simptom sa ma doara burta sau ceva ma gandesc numai la cancere si porcarii de genu si parca nu mai am chef de nimic in momentele alea..nu stiu de ce sunt asa de pesimist dar in momentele alea imi piere cheful de orice si ma gandesc numai la acele chestii si parca imi vine si sa plang. nu stiu ce sa ma fac..si imi e tare frica de viitor pentru ca nu stiu ce se va intampla..imi e frica de momentul cand parintii mei vor muri sau ma gandesc ca voi pati vreun accident si o sa mi se distruga toata viata si ma gandesc numai la porcarii de-astea si nu stiu ce sa mai faac. am innebunit? straight face va rog ajutati-ma sad, ce sa mai fac? (sunt baiat, am 16 ani)

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Gandeste pozitiv/zi o rugaciune de fiecare data cand pleci la drum/cand ai tai parinti pleaca la drum/la servici.
Ocupa-ti mintea cu altceva.
Gandeste pozitiv si vei vedea ca o sa fie bine.
O zi buna sa aihappy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu cand gandeam asa am decis sa ma gandesc la alte lucruri bune si mi.a trecut frica asta asa faci si tu

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

umpleți timpul cu diverse activități.

| CosmyCool a răspuns:

Pur si simplu ar trebui sa iti ocupi timpul cu altceva, sa citesti o carte sau sa te uiti la un film de comedie, sa iesi cu prieteni, trebuie sa ai constant o ocupatie ca sa-ti elimine gandurile negative.