| Tache_Dani_2000 a întrebat:

Sall,am vrea sa stiu daca e ok sa faci sala la acasa la 14 ani, adica daca afecteaza cresterea muschilor deoarece la 16 ani vreau sa ma apuc de sala

10 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca exagerezi te poate afecta. Fa cate putin in fiecare zi si se vor vedea rezultatele.

| Wøodenpints a răspuns:

La 14 ani cred că ar trebui să te îngrijoreze mai mult faptul că nu ești coerent în scris și nu stăpânești limba maternă, nu că n-ai mușchi.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

"sala la acasă". Mai întâi învăța sa scrii si după sa vrei mușchi.

| gabriel87000 a răspuns:

Da te poate afecta in cresterea ta

| Cosmin86 a răspuns (pentru gabriel87000):

De cand naiba exercitiile afecteaza cresterea?

S-a mai discutat deja de 1000 de ori pe subiectul asta.

| gabriel87000 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca nu sti mai bine taci.

| Cosmin86 a răspuns (pentru gabriel87000):

Tocmai ca stiu, fac de peste 10 ani sala.

La 16 ani faceam genuflexiuni cu 80 kg pe umeri si totusi am crescut de la 1.70 la 1.82.

Copii mici si firavi, imi zic ei mie sa tac!

| gabriel87000 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai vb peste cativa ani cand vor aprea durerile de spate si altele. dureri reumatice si altele.acum nai nimic dar la mine a inceput sa apara durerile de la atia ani de ridicat greutati.nu te afecteaza pe moment zici tu ca e ok dar mai incolo cand apar durerile ai sa vezzi

| Cosmin86 a răspuns (pentru gabriel87000):

1. invata sa scrii, din 3 cuvinte gresesti unul. esti si analfabet?

2. cat timp le faci corect, nici la 80 de ani nu apar probleme.

Dar 90 % din oameni fac sala PROST ( ori exercitii facute incorect, ori programe proaste, etc. ).

Cat timp faci CORECT exercitiile, nu o sa apara probleme.

| StevenMetalhead a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa faci sport si acasa si la sala? Daca e asa,atunci nu-ti recomand, caci poti intr-adevar sa afectezi muschii, unii oameni chiar si devin paralizati, nu stiu daca am inteles intrebarea corect, dar sper ca te-am ajutat.winking