| Nimeni10 a întrebat:

Salut, merita sa pleci in UK, mai exact Scotia la munca prin constructii, mai ales ca in martie e brexit-ul?

9 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Da, MAI ALES CA o sa vina brexit-ul (sunt curios daca CHIAR o sa fie in martie) adica, daca nu pleci acum, dupa aia nu o sa mai fie usor, DELOC

| Rhea44 a răspuns:

Pentru?

| Nimeni10 explică (pentru Rhea44):

Munca constructii.

| Rhea44 a răspuns (pentru Nimeni10):

Da probabil

| euMILAN a răspuns:

Salut.
In primul rand sa stii ca iti vorbesc in cunostinta de cauza. Am fost acolo, pana anul trecut in aprilie in Kirkwall, mai exact Orkney(asta fiind o insula).
Lucram intr-o echipa de 7 oameni, toti romani(ne cunosteam cam toti dintre noi), cred ca asta a fost ceva super.
Am lucrat atat la izolatii externe/decorativa cat si interne/vata minerala/rigips.
Eram platiti la metru, patronul fiind un moldovean de peste prut, ce lua lucrari de la o firma englezeasca... Mai pe scurt noi eram la a 7-a mana genlaughing
Trebuie sa iei in considerare vremea de acolo (daca muncesti la exterior vei sta multe zile acasa, crede-ma)
Cel mai nasol a fost anul trecut, ex: de pe 11 ianuarie pana pe 30 martie am lucrat in totalitate vreo 17 zile! (da, ai citit bine)
Per total eu unul nu vad mare "combinatie"
Na. Sper ca nu te-am plictisit, in caz de orice nelamurire, intreaba

| Nimeni10 explică (pentru euMILAN):

Zici sa imi caut ceva in țara mai bine?

| euMILAN a răspuns (pentru Nimeni10):

Eu nu zic sa iti cauti in tara, doar sa fii atent la unele chestii. De exemplu poate faceam 3000 intr-o luna, dar daca stateam acasa dupa aia 3 saptamani... Stii ce zic.
Parerea mea e ca de unul singur nu pui bani deoparte (sau foarte putini) oricat de cumpatat ai fi. Eu nu consum alcool deloc, fumez in schimb (cele mai trompete tigari costa 6 lire si ceva daca nu ma insel)
Sa fii cu prietena, e mult mai bine.
Nu am idee ce sa iti mai spun, dar intreaba-ma si iti raspund cu cea mai mare placere. Toate cele bune

| euMILAN a răspuns (pentru Nimeni10):

Vezi ca am incercat sa iti scriu in privat si nu pot, ca sunt junior cica?
Eu iti recomand alte tari, de exemplu Italia (aici sunt eu, bine, lucrez in cu totul alt domeniu), dar e super ok. O cunostinta mi-a zis ca si in Spania a inceput miscarea, acum na. Totul tine de tine

| Nimeni10 explică (pentru euMILAN):

Nu cunosc pe nimeni sa ma ia