| DoriB20 a întrebat:

Salut TPU! Poate parea o intrebare stupida, dar chiar am nevoie de pareri.
Sunt studenta si locuiesc la un camin de 2 persoane/camera.Colega mea de camera plateste locul ei(mentionez ca am fost repartizate pe drept in functie de medie in aceasta camera) insa nu prea locuieste, sta mai mult la prietenul ei.O colega de pe palier a parat-o doamnei administrator care mi-a spus mie.O poate da afara din camin pe colega mea? Chiar nu as vrea sa se intample asta si sa locuiesc cu o persoana straina din nou.
Este ilegal sa ai loc la camin dar sa nu stai.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vă numără seara inainte de culcare dacă sunteți cu toții sub pătură sau ce?

| DoriB20 explică (pentru sierra1):

Si mie mi se pare foarte stupid sa mi se atraga mie atentia pentru asa cevalaughing

| sierra1 a răspuns (pentru DoriB20):

Spune-i doamnei administrator că acea "colega de pe palier [ce] a parat-o", minte. Dacă e cazul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă plătește locul nu o poate da afară.

| Hammurabi a răspuns:

În mod normal nu.
Un loc la cămin nu înseamnă că îți e interzis să mai dormi și în altă parte. Și nu doamna administrator hotărăște și decide cine are drept la un loc în cămin și cine nu.

| DoriB20 explică (pentru Hammurabi):

Asa ma gandeam si eu.Mai ales ca locurile se dau in functie de medii iar noi avem amandoua medii bune.

| paul123paul123 a răspuns:

Nu este ilegal, e dreptul ei, doar daca nu mai are nevoie si are locuinta ar putea sa ajute pe altcineva sa locuiasca la camin