| anonim_4396 a întrebat:

Sunteți dependenți de viața virtuală? Sunteți dependenți de tpu.ro?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Tried to be normal once, it didn't work. Nu sunt dependent de internet cât sunt dependent de o lipsă. O lipsă a celorlalți și a standardelor impuse de societate.
I guess for most of people i am no fun. Nu prea funcționez pe principiul acțiunii și reacțiunii. Nu îmi place haosul, mă simt golit de energie când sunt într-un grup. Aglomerația e kriptonita mea. Mai ales când vorbim de spații închise. Devin claustrofob, nu mă simt în largul meu, vreau să evadez.
Dacă nu exista internetul apelam la cărți și la scris într-o proporție covârșitoare. Nu la oameni. Am nevoie de stimuli din exterior. Însă eu unul primesc foarte repede o mulțime de informații și am nevoie să mă retrag apoi undeva să le procedez. Dacă am stat într-un anumit mediu 30 de minute e suficient. Cel mult 2 ore dacă vorbim de faptul că mă mai sustrag de la conversație și mai fac și ceva practic. Apoi timpul se scurge în zadar. Nici nu învăț nimic și nici nu mă bucur de experiență.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,da,dar totul e sa limitezi nu sa renunti nu e nimic rau in a sta pe TPU, Facebook, Youtube etc pana la urma multi suntem dependenti de internet, totul e sa inveti, eu unu am invatat inclusiv 2 limbii straine, informatica, stiinta plus multe chesti plus socializare, consider ca internetul e bun dar sa il folosesti cu ratiune

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

2 limbii străine?
Aș putea să-ți dau gratis ceva cursuri de gramatică.Eu am luat 10 la materia asta și o recunosc, sunt foarte mândru.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nein, danke, viitorul meu nu este in Romania, daca vrei sa vorbim despre gramatica limbii germane, engleze da cu cea mai mare placere

| GoldenZenith a răspuns:

Da day dreaming
Intru in sevraj daca nu îmi iau doza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaa...
Ce pot spune?
A devenit un drog pentru mine.Așa că vreau să renunț.