| Balonaseplutitoare a întrebat:

vreau sa ma apuc de cantat, sa fac cover pe melodii pe twitter dar nu stiu cum sa incep, va rog ajutor.
In caz de greseli gramaticale imi cer scuze.
MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| TroubleInParadise a răspuns:

Eu l-am folosit pe asta: https://www.youtube.com/watch?v=4wuuJj7mXW8&index=47&list=WL&t=0s eu m-am uitat la tot videoclipul ca sa aflu toate informatiile (atunci cand mi-au trebuit dar poti sa dai skip direct la partea unde iti arata cum setezi toate alea si cum sa pui pe voce cat autotune vrei! in descriere are si pluginurile de la autotune!

4 răspunsuri:
| TroubleInParadise a răspuns:

Pai in primul rand iti trebuie un microfon, un pc si audacity(aa si sa nu uitam de vocewinking ) Succes! Cauta mai multe despre audacity!

| Balonaseplutitoare explică (pentru TroubleInParadise):

Am tot ce ai spus am microfon bun am calculator ff bun si am si audacity iar pentru voce pot folosi auto tune stiu ca nu e corect dar vreau sa il incerc am si voce dar na laughing

| TroubleInParadise a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

Bravo, atunci care e problema? Apuca-te de treaba big grin

| Balonaseplutitoare explică (pentru TroubleInParadise):

Ma poti ajuta cu un tutorial bun pentru setarile auto tune ca eu cand incerc imi face vocea prea editata si se aude ca si cum ar fi pe acest program

| TroubleInParadise a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

Eu l-am folosit pe asta: https://www.youtube.com/watch?v=4wuuJj7mXW8&index=47&list=WL&t=0s eu m-am uitat la tot videoclipul ca sa aflu toate informatiile (atunci cand mi-au trebuit dar poti sa dai skip direct la partea unde iti arata cum setezi toate alea si cum sa pui pe voce cat autotune vrei! in descriere are si pluginurile de la autotune!