| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor!
E bine să spunem mereu adevărul? Chiar dacă în unele situații ar fi mai bine să mințim.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e bine, lumea minte si trebuie tratata ca atare. Daca nu vrei sa minti fate ca ploua si nu raspunzi sau nu iti faci de cap cu nimeni decat cu parintii mentii legatura.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

In situatii limita e bine sa spui adevarul. daca primesti o intrebare si ai intentia sa minti, mai bine te straduiesti sa dai un raspuns inteligent care sa faca persoana respectiva sa inteleaga ca nu iti place intrebarea si nu vrei sa minti.
pe moment te simti bine daca minti, dar ceea ce spui de fapt nu are nici o legatura cu realitatea laughing)

| anonima01 a răspuns:

Da, cred ca e bine sa spui adevarul indiferent ca de dureros ar fi deoarece mai devreme sau mai tarziu tot se va afla si atunci persoana respectiva se poate supara pe tine si va iesi mai rau.