| KarinaLee6 a întrebat:

Un minor poate intra singur la un film peste 18 ani dacă părintele semnează pentru el? Sau trebuie neapărat să fie însoțit de un adult?

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Filme 18+ sunt doar cele pornografice sau care prezinta scene de o cruzime excesiva. Din cate stiu astfel de filme nu se dau la cinematograf.
La ce film vrei sa mergi?

| KarinaLee6 explică (pentru Lioana):

La „The straingers: Prey at night" (titlul în română e „Prădătorii de noapte" sau ceva de genu').

| Lioana a răspuns (pentru KarinaLee6):

Da. Intr-adevar e 18+, dar e IM ceea ce inseamna INTERZIS minorilor (nu NERECOMANDAT). Deci nu poti intra nici insotita de un adult.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu conteaza de cibe e insotit nu are voie ca nu are 18 ani daca filmul este pentru cei care au peste 18 ani.

| SuntUnAnonim15 a răspuns:

Din cate stiu nu poti intra deloc. Dar poti incerca sa intri si cu un adult.