| Frank51 a întrebat:

V-ati hotarat ce votati maine? Eu inca nu stiu ce sa votez dintre USR sau PNL. Este posibil ca un partid asa nou ca USR sa aiba procent mare de votanti? Sau mai degraba sa votam strategic PNL, fiind a doua optiune dupa USR, si implicit sa crestem sansele ca voturile sa fie acumulate intr-un singur loc, PNL avand oricum un procent decent. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Votez USR+plus, votez pentru Romania Europeana.
DA si DA la referendum.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Eu ma duc in special pentru a vota Da la referendum.
Cat despre alegeri, imi e cam indiferent.
Insa cel mai probabil voi vota USR pentru ca este ceva nou, si tara are nevoie de ceva nou.
Chiar daca nu o sa iasa USR-ul, poate o sa aiba un procentaj suficient de mare incat sa-si dea seama si altii ca tara are nevoie de ceva nou, are nevoie de o schimbare.