| tantanionut17 a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati. Sa va povestesc. Deci. Cand vreau sa instalez windows 7. Intru in el la instalare. reformatez partitiile. asa si cand sa se instaleze el ce trebuie acolo unde trebuie sa astept. Hop ca nici nu porneste sta 0% timp de 5-6 minute si dupa acest timp imi apare urmatoarea eroare:
Windows cannot install required files. The file may be corrupt missing. Make sure all files required for installation are avaible, and restart the installation.
Error code 0×80070017
Am vreo 3-4 dvd cu windows 7 diferitesad si tot nu mergesad Va rog din suflet sa ma ajutati

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Ori CD-urile sunt zgariate, desii ma indoiesc sa fie toate (am inteles ca ai mai multe)ori unitatea ta optica nu citeste la viteze mai mari de 4x asa ca ai 2 variante pentru a inlatura eroarea:
1. Creezi un nou DVD cu Windows 7 tras la o viteza mica. 2x – 4x (este o operatiune care cere timp. Scrierea si instalarea unui sistem de operare de pe un CD tras la viteza mica o sa dureze ceva timp)
2. Instalezi Windows 7 de pe un USB Stick bootabil. (viteza de instalare mult mai mare in comparatie cu instalarea de pe DVD.)
Bafta!