| xMaTrIxX a întrebat:

Am incercat sa schimb windows pe un pc, cu un cd cu care am mai bagat windowsul de 3 4 ori cu el. Si acum am bagat cd.ul am intrat in boot am dat pe CD Room apoi a intrat el am ajuns la chestia cu partitiile le-am sters pe cele 2 si pe aia de 100mb am creeat alte 2 si ce-a de 100 mi-a ramas. Apoi am mers mai departe si acolo unde trebuie sa astepti cand se incarca mi-a dat eroare. prima chestie s-a incarcat repede la a doua nu s-a incarcat nici 1% si mi-a dat eroare in care scrie "Windows cannot install required files. The file may be corrupt or missing. Make sure all files required for installation are available, and restart the installation. Error code: 0x80070017" astept raspunsuri. dau si funda tongue

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Nu citeste bine bine CD-ul! Unitatea optica obosita, sau CD-ul zgariat! Si am spus de zeci de ori in nu stiu cate topic-uri aici, nu mai formatati din windows! Formatati din DOS cu program dedicat!
O optiune ar fi asta: http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/
Dar mai sunt si altele!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca iar, sterge toate partitiile, inclusiv pe cea de 100.
Daca tot nu merge, inseamna ca CD-ul este de vina, poate s-a zgariat sau ceva.
Incearca sa faci alt CD cu windows, sigur o sa-ti mearga.
Stima!

| miTzuliK93 a răspuns:

Ok, deci, dupa cum ai zis, ai mai folosit acel CD de cateva ori sa instalezi. Asta ar insemna ca e uzat.

1 eventuala metoda: fa-ti un stick bootabil cu fisierele de pe acel CD. Ca sa stii cum sa faci un astfel de stick poti vedea un tutorial de pe google. Nu e deloc greu.

Eroarea "0x80070017" spune faptul ca fisierele care se copiaza de pe CD pe HDD nu ajung in aceeasi structura. Mai pe inteles, fisierele originale de copiat, in timpul copierii lor catre HDD, sunt oarecum schimbate / modificate / corupte. De obicei asta inseamna un CD/DVD stricat, sau o eroare in citirea lor de pe CD/DVD.

| Eclipse a răspuns:

Sterge tot hard-ul, apoi incearca din nou, daca face tot asa, incearca alt cd-u cu Windows, sau chiar o alta versiunea mai noua de Windows.