| Ionică a întrebat:

Vi se pare normal un profesor face battle rap si battle dance cu un elev? Vi se pare normal ca profesorii fac spectacol prin dans pentru elevi? Vi se pare normal ca un elev cantand rap in fata clasei despre o lectie din orice materie? Vi se pare normal ca profesorii se joace baseball, fotbal etc cu elevii? Vi se pare normal ca un elev sa il invete pe un profesor sa danseze? Vi se pare normal un profesor in timp ce preda lectia, canta rap? Vi se pare normal ca studentii alearga in lenjerie intima noaptea in oras dupa sesiune? Astept raspuns. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| madalina_8123 a răspuns:

Nu e normal pentru cei care vad profesorii ca pe niste fiinte rigide a caror menire este doar aceea de a preda la clasa intr-un stil sobru. Ce n-as fi dat sa am eu asemnea profesori cum sunt cei pe care-i descrii tu? Profesori ca acestia ii pot face pe elevi sa le placa scoala si sa nu vina doar pentru ca asa spun parintii sau pentru ca asa trebuie. Asta este o relatie perfecta intre elev si profesor cand elevul poate invata distrandu-se si profesul poate invata, la randul lui, de la elevi fara sa existe acea atitudine de superioritate a cadrului didactic. Pacat ca nu suntem toti la fel de deschisi spre lucrurile noi.
In ceea ce priveste studentii, nu ma deranjeaza un astfel de comportament. De ce sa nu te manifesti cum vrei dupa ce scapi de sesiune? Ce, au iesit dezbracati? Dar la mare cand vezi fetele topless sau nud, nici macar in costumul de baie, nu e urat, nu? De ce ar fi urat sa vezi cativa tineri bucurandu-se in felul lor NOAPTEA in oras? Sau nu pot dormi invidiosii si ii pandesc pe la geamuri ca poate-poate se pune de-o reclamatie la politie?

6 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Am eu o întrebare pentru tine? Ce mai este normal în ziua de azi? De fapt, ce este normalul în sine? Un profesor poate face ce vrea, atâta timp cât îşi predă materia şi un elev poate face ce vrea atâta timp cât nu deranjează pe nimeni.

| gigiro a răspuns:

Ai primit un raspuns exceptional, ce profesorii nu sunt oameni? Probabil, domnul profesor a vrut sa va demonstreze a el poate dansa rap, ca nu e asa batut in cap, insa voi nu -i puteti demonstra ca puteti fi profesori.

| juniper a răspuns:

Nu, deloc, doar e scoala nu concurs de dans si rap.

| TheToxicNightmare a răspuns:

Daaaaaaaaaaaa, intodeauna mi-am dorit un profesor care sa cante rap in timpul orelor si sa danseze in acelasi timplaughing.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da