| TakotaKun a întrebat:

Fratele meu are o mică mare problema. El a trecut acum in clasa a 7-a. La sfârșitul clasei a 6-a, proful lui de Istorie i-a predat o lecție. Proful nu a zis dacă îi va asculta (pe frate-meu sau alti elevi de la el). Problema este ca lectia a fost predată la sfârșitul clasei a 6-a si acum, fratele meu nu știe dacă sa învețe lectia sau nu.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si ce daca invata lectia aia, crezi ca ii va strica?
Eu spun ca nu are ce pierde, dimpotriva, poate lua un 10 din prima zi de scoala!

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Daca fratele tau a trecut a 7 a, nu mai este necesar sa mai învete acea lectie deoarece a trecut clasa.Anul acesta i se va preda altceva, asa ca spune-i sa stea linistit, nu-i va cere profesorul sa stie acea lectie.

| sorinake a răspuns:

Si daca invata aceasta lectie era capat de lume?
Sfatuieste-l pe fratele tau sa invete in viata orice si cat mai mult. Sa nu fie lenes sau limitat. Sa absoarba informatiile precum un burete. Si atunci calea lui in viata va fi mult mai usoara.