Întrebare recomandată | Moonster a întrebat:

Profu de religie ne baga pe gat mie si restul clasei ( cred ca la celelalte clase la care preda ) sa uram persoanele gay. E ciudat cand vezi ce discutii aprinse pornesc intrele elevii si profesor. Vi se pare normal?

32 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Nu sunt de-acord cu homosexualitatea, dar cred ca profesorul tau de religie ar trebui sa stie ca Dumnezeu uraste pacatul homosexualitatii dar iubeste pacatosul, iar noi, cred ca ar trebui s luam exemplu de la El! E ciudat ca un conducator religios indeamna oamenii sa urasca atata timp cat ei pretind ca implinesc toata Biblia iar in Ea scrie sa ne iubim aproapele.

NOname
| NOname a răspuns:

Nu, nu mi se pare deloc normal.

Trebuie dat în judecată şi afară în şuturi din şcoală.
Oamenii cu mentalitatea ca a lui sunt periculoşi pentru societate, în special pentru copii. Să treacă pe la psihiatru şi să nu se mai bage în ceva cu ce este paralel - Educaţia!

P.S. http://www.tpu.ro/......la-mana_2/

NOname
| NOname a răspuns:

Ce zici de o îmbunătăţire a sistemului de învăţământ românesc?

http://www.tpu.ro/......-copiilor/

| NemNUZ a răspuns:

Exista femei si barbati trebuie sa fii batut in cap sa fi gay sunt de acord cu proful tau de religiewinking. Sunt total inpotriva homosexualitati big grin

| HueyFreeman a răspuns (pentru NemNUZ):

Tu cand ai ales sa fi heterosexual/a?

| NemNUZ a răspuns:

Acum sa fim serios nimeni nu va baga pe gat nimic, daca ar fi asa ati lua toti bacul. El si-a exprimat parerea nu cred ca a inceput cu amenitari si altele.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu,nu e normal.Ba chiar incalca legislatia.Agresivitatea,in orice religie, inseamna dorinta de dominare.Cititi Noul Testament si faceti-va propria idee despre ce anume implica credinta crestina.In nici un caz nu cere a ura pe cineva.Insasi biserica ortodoxa ascunde multe uraciuni la sanul ei.

| martzian a răspuns:

Poti sa dai numele scolii si al profesorului? Se poate face o sesizare - pe care e normal sa ti-o asumi, pentru ca asa ceva este ilegal.

| fuzzer a răspuns:

Nu e deloc normal.Nici un profesor de religie nu ar trebui sa-si invete elevii "sa-si urasca aproapele".Sau sa-l judece, doar Dumnezeu poate face asta.

| Maxim96 a răspuns:

Nu e chiar normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,desi biblia spune ca e pacat nu indeamna la ura, rog ateii sa nu comenteze

| fadnox a răspuns:

Mda, vă pune să urâţi... foarte tare

| Buresbista123 a răspuns:

Nu,dar asta e societatea in care traim, v-as incuraja sa l reclamati si sa faceti cumva, un protest sau o cerere ca orele de religie sa fie optionale sau sa nu mai fie in scoala

Răspuns utilizator avertizat
| DennyxD a răspuns:

Nu cred ca vrea sa ii urati. Poate asa ai inteles tu mesajul. vrea sa va explice ca nu este bine ca ei sunt asa. Dumnezeu a lasat barbatul sa fie cu femeia.Este pacat ca un barbat sa aiba o relatie cu un alt barbat.Nu trebuie sa ii uram, dar trebuie sa ne dam seama ca nu este ceva normal ca un barbat sa fie gay, deci nu trebuie sa promovam acest lucru, spunand ca fiecare are libertatea de a fi cu vine vrea in cazul asta. Avem libertatea de a alege, dar se intampla sa alegem lucruri gresite, care duc catre pacate.Barbatul trebuie sa fie cu o femeie, nu cu un alt barbat.

Răspuns utilizator avertizat
| Outremer a răspuns:

Nu, nu mi se pare normal ca oamenii să urască ce li se spune să urască.

| Stelistu2012 a răspuns:

Nu e normal...

| mihaibubu1234 a răspuns:

Nu duceti-va la directoare si spunetii problema

| BeliveOrDie a răspuns:

Inima homosexualului plesneste ca rosia in dintii DOMNULUI.

| Mădă0611 a răspuns (pentru BeliveOrDie):

Domnul tau e carnivor?
Ia-te de mana cu cei ca tine, oricare ar fi, si vizitati un psihiatru.

| BeliveOrDie a răspuns (pentru Mădă0611):

Daca ne rugam Lui isi va arata recunostinta dandune femeile pe care le vrem. Poate ajungi in patul meu.

| Exilee a răspuns (pentru BeliveOrDie):

laughing)) rolling on the floor)

Cred ca si Mada isi doreste sa aiba langa ea un tip ca tine pentru ca sa-i aline suferinta deoarece am auzit ca toti au lasat-o in exil.

| fadnox a răspuns (pentru BeliveOrDie):

Dar ce domn ai tu?

| Mădă0611 a răspuns (pentru BeliveOrDie):

Aha, vezi sa ai catuse loz, pufoase, si o perna mare, sa iti acopere bine fata, sa nu ma necajesc mult, if you know what I mean.hee hee

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

Sau i-am lasat eu thinking

| BeliveOrDie a răspuns (pentru Mădă0611):

Cat ceri pe ora?

| BeliveOrDie a răspuns (pentru Mădă0611):

Cat porti la sutien?

| Mădă0611 a răspuns (pentru BeliveOrDie):

Nu practic si n-am pe nimeni in jur care practica, mi-ar fi prea sila sa respir in jurul lor, dar daca te intereseaza tariful, in general, poate afli intreband in cercul tau de prieteni, sau chiar in familie. smug smug smug

Nu port sutien pentru ca n-am sani, mi i-am taiat pentru a nu atrage gunoaie, cine ma place sa ma placa si asa. smug

A, azi e duminica, psihiatru are zi libera probabil, de asta tu si player88 (sau poate sunteti aceeasi persoana) aveti crize.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Mădă0611):

Sunt fanul tau rolling on the floor

| DiamondEyes a răspuns (pentru BeliveOrDie):

Ce prostie ai mai putut spune.