| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa dau la facultate in Iasi. Cum sunt oamenii de acolo? Eu sunt din Bucuresti si mama mi-a zis sa nu merg la Iasi ca e plin de moldoveni prosti dar eu nu cred ca e chiar asa, cum vi se pare orasul si atmosfera? Dau funda lol

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai o mamă de nota 2 daca ti-a spus asa ceva. Prosti gasesti peste tot.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca tu vrei sa dai la facultate in Iasi atunci acolo trebuie sa dai, unde vrei tu si unde i ti place, ca tu vei merge la facultate nu mama ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu da Bucurestiul pentru Iasi!
Nu pleci din buricul targului la periferie sa gasesti lucruri mai bune si viitor de exceptie, ca nu vei gasi niciodata la periferie.

| relian a răspuns:

Deci tu te duci undeva unde oamenii is mai slabi ca tine,sau ce? Daca vrei sa fii bun,du-te undes aia mai buni,nu undes mai slabi,nu o sa rezolvi nimic,o sa fii sa te citez,sefu prostilor laughing Moldovenii nu-s mai prosti decat cei din Bucuresti,ba as spune ca is mai buni,is mai inteligenti,mai harnici,se pricep la mult mai multe chestii comparativ cu bucrestenii.

Maicata este,era sa zic eu ce,o tata de aia din piata laughing Ca idee Eminescu stii ce era, dar Cuza?
Bucurestenii si muntenii in general au fost mereu slabi, mereu cu saru mina, capu plecat, tradatori, tilhari etc.

Daca nu stiai bucurestenii sau format din pleava societatii laughing

| Nirvanaaa a răspuns:

E ok Iasiul, e si el cat de cat aglomerat, dar nu asa de zgomotos ca Bucureștiul, bine depinde de zona.
Oamenii sunt ok acolo, aia cu "moldovenii prosti" pică. Acum dai unde vrei tu, pana la urma.
Compara facultatea lor cu cea de la București și vezi care e mai avantajoasa pentru tine.

| tonyc7 a răspuns:

Iasiul e printre cele mai frumoase orase din tara, daca nu chiar cel mai frumos!
Nu te lua dupa prosti, du-te cu incredere acolo si te vei convinge ca ai facut cea mai buna alegere pentru ca iti vei face o gramada de prieteni acolo si te vei simti minunat, macar incearca sa te interesezi fa o vizita mai intai acolo si te vei convinge de ce iti zic eu!