| FloriinDobrinn a întrebat:

Salut, vreau să știu daca este ok sau pierdere de timp sa fac antrenamente acasă precum, flotari, abdomene etc, vreau sfaturi pentru antrenamente acasă n-am gantere sau alte chestii si n am sala in zonă.

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ai macar o bara de tractiuni? Si o bara pentru dips?

| FloriinDobrinn explică (pentru Cosmin86):

Doar tractiuni

| Cosmin86 a răspuns (pentru FloriinDobrinn):

Atunci faci antrenamente acasa, dar:

1. variezi (sunt 25 de tipuri de tractiuni, de la cele in triunghi, la cele clasice sau cu bataie)
2. adaugi greutate. Nu lucrezi doar cu corpul tau, ca asa nu-ti maresti muschii. Muschii NU cresc facand 100 de flotari cu aceeasi greutate, ci 10 flotari cu o greutate in spate care sa NU iti permita mai mult.

| FloriinDobrinn explică (pentru Cosmin86):

Dar de inceput fac tractiunile si flotarile normal, nu? Cam cate seturi sa fac pe zi si cate flotari si tractiuni in seturile alea?

| Cosmin86 a răspuns (pentru FloriinDobrinn):

De ce "pe zi"? Muschii cresc in zilele de pauza.

Alegi o zi de tractiuni (unde faci cel putin 4 tipuri, cu greutate aditionala) si faci 4 serii din fiecare tip.

O zi de flotari (sau alte exercitii de impins), 4 tipuri cu 4 serii fiecare.

O zi de picioare si abdomen+lombari, 4 exercitii a cate 4 serii fiecare.

Apoi 1-2 zile de pauza si apoi reiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cautã concentul nucleus overload pe internet, la un moment dat o sa ai nevoie.

| DavidBurghiu a răspuns:

Este foarte ok

| DavidBurghiu a răspuns:

Este ok